Rozumíte financím?

Kdy má havarijní pojištění smysl?

Havarijní pojištění není nejlevnější záležitostí a pro některá vozidla se jeho sjednání vůbec nevyplatí. Jestliže vlastníte starší auto, pak vám sice po nehodě bude uhrazen nový nárazník, ale při zdemolování celého auta si za vyplacené peníze nové rozhodně nekoupíte, a to ani v autobazaru. V dnešním článku se podíváme, pro koho má havarijní pojištění smysl.

Pokud jste si koupili nové či ojeté vozidlo, pak byste byli neradi, kdyby vám ho hned někdo, nebo něco poškodilo. Proto asi uvažujete o havarijním pojištění, které se u dražších automobilů vyšplhá až k deseti tisícům korun za rok. Jestliže způsobíte dopravní nehodu, nebo dojde k poškození vozidla živelnou pohromou, vandalismem či odcizením, pak vám budou peníze na uhrazení škody vyplaceny právě z havarijního pojištění. Na jednu stranu má havarijní pojištění na auto esa v rukávu, ale na druhou stranu se pro některá vozidla ani nevyplatí.

U nových vozidel se havarijní pojištění určitě vyplatí. Pro vozidla nižší a střední třídy, která jsou mladší šesti let, ale také pro vozidla dražší se pojistka určitě vyplatí. V nabídce je totiž komplexní krytí škod, a to od nehody, přes živelné události až po vandalismus a odcizení.

U starších vozidel by měl řidič pojistit pouze takovou kombinaci rizik, kterou motorista vnímá jako nejpravděpodobnější.

Kdy vám havarijní pojištění nepomůže?

Havarijní pojištění se sice vztahuje na škody, které budou způsobené na vašem vozidle, ale pojišťovna si pojistnou událost prověřuje. Dejte tedy pozor na to, abyste měli zimní pneumatiky v zimě, letní pneumatiky v létě. Pneumatiky totiž ovlivňují jízdní vlastnosti vozidla, a tak by se na to mohla pojišťovna obrátit.

Důležitá je bezpečnost na silnicích, a tak byste se tím měli řídit. Sjednejte si tedy povinné ručení, které je zákonem povinné. Havarijní pojištění si můžete sjednat podle vlastního uvážení.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *