Rozumíte financím?

Půjčka pro studenty – na studium i osobní potřeby

Finanční trh je rozmanitý. Nabízí pestrou škálu hypoték na bydlení, spotřebitelských úvěrů a v neposlední řadě i studentské půjčky. Dnes je půjčka studenty vyhledávána kvůli neustále se zdražujícímu studiu a zvyšujícím se nákladům na studium. V dnešním článku se proto podíváme, jaké banky nabízí studentské půjčky a která půjčka naplní vaše očekávání.

Česká spořitelna

Největší bankou na českém finančním trhu je bezpochyby Česká spořitelna, která nabízí dva typy úvěrů. První je půjčka na studium pro studenty vysokých škol a druhou je kontokorent k Osobnímu účtu ČS Student. Půjčka na studium je hotovostní úvěr, u něhož nemusíte předkládat účel použití peněžních prostředků. Můžete si půjčit až 300 000 Kč, přičemž minimální hranice půjčky je 30 000 Kč. Doba splatnosti je 12 měsíců a úroková sazba začíná na 8 % p.a.

Tip: Musíte u studia vydělávat a nemáte čas na psaní seminárek? Podívejte se na možnost vypracování seminárních prací na zakázku a zvládejte obojí.

Kdo může o půjčku požádat?

  • fyzická osoba starší 18 let s trvalým pobytem na území České republiky
  • student denního studia na vysoké škole
  • student navazujícího magisterského či doktorandského studia
  • student vyšší odborné školy
  • student kombinovaného studia a studia MBA

Druhou variantou je kontokorent k Osobnímu účtu ČS Student, o který si může požádat majitel osobního účtu ČS Student. Je možné čerpat až 25 000 Kč s dobou splatnosti až 1 rok. Úroková sazba kontokorentu je 18,90 % p.a.

ČSOB

Banka ČSOB nabízí studentům na jeho osobní potřeby a také na studium povolené přečerpání k ČSOB Studentskému kontu Plus. Taková angličtina Ostrava, která stojí každý měsíc nějaké peníze, se může studovat snadno, pokud si sjednáte povolené přečerpání k studentskému kontu. Nemusíte se starat o to, zda vám vystačí vaše kapesné či nikoliv na zaplacení školného.

Maximální výše tohoto kontokorentu je 20 000 Kč se splatností až 12 měsíců. Úroková sazba půjčky začíná na 17,90 % p.a.

Komerční banka

Bohaté portfolio úvěrových produktů pro studenty nabízí Komerční banka. U této banky si můžete sjednat účelový i bezúčelový úvěr Gaudeamus, který je určen studentům vysoké školy či vyšší odborné školy. Půjčit si můžete od 20 000 Kč do 600 000 Kč s dobou splatnosti 120 měsíců. Úroková sazba úvěru začíná na 8,00 % p.a. Zpracování tohoto úvěru je zcela zdarma.

Kdo si o úvěr může požádat?

  • fyzická osoba, která je studentem vysoké školy
  • fyzická osoba, která je studentem vyšší odborné školy
  • fyzická osoba, která je studentem střední školy v České republice či v zahraničí

Mezi studentské půjčky, které Komerční banka nabízí, patří také úvěr na notebook Apple. Můžete tak získat notebooky značky Apple, které využijete při studiu. Jedná se o účelový úvěr, jehož maximální výše je 50 000 Kč. A jako poslední v nabídce této banky je KB povolený debet pro studenty, který je do výše až 20 000 Kč s úrokovou sazbou 12 % p.a.

Tip: Ani s diplomkou nemusíte v práci čerpat cennou dovolenou. Stačí se podívat na možnost vypracování diplomové práce a šetřit svůj volný čas.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *