Rozumíte financím?

U pojištění majetku nespoléhejte na štěstí

Vytopená koupelna? Požár od svátečního adventního věnce? Vodovodní škody a škody způsobené požárem patří mezi nejčastější pojistné události v domácnosti. Jak vybrat správné pojištění, aby krylo nejen tyto domácí nehody, ale navíc například zabouchnuté dveře, rozbité sklo nebo dokonce zkrat na elektromotorech?

Částky za škody v posledních letech rostou

Podle posledních statistik České asociace pojišťoven z března 2019, v roce 2018 řešily pojišťovny vodovodní škody s úhrnnou výší pojistného plnění 1,156 mld. Kč. Průměrná částka za škody zaviněné vodou, jakými jsou např. prasklá hadička u přívodu k umyvadlu, pračce nebo myčce, porucha WC nebo vytopení sousedů, činí 25 527 Kč. Naopak pojištění majetku stojí ročně dle výměry bytu nebo domu několik tisíc. Ještě si myslíte, že má smysl při sjednání pojistky vašeho majetku šetřit?

majetkové pojištění

Výhodné je pojištění majetku včetně katastrofických rizik

Pojistit lze nejen byt či dům, ale taktéž nemovitost ve stavbě, případně jsou v rámci pojistky pojištěné i ostatní budovy (stodola, garáž nebo venkovní bazén), proto je důležité při sjednávání pojistky posoudit rozsah pojištění. Stejně tak je nutné dbát na dostatečnou výši pojistky, aby nedošlo při škodě ke krácení plnění z důvodu nedostatečné pojistné částky. Je výhodou, když pojistka kryje i katastrofická rizika, jakými jsou povodně a záplavy, škody způsobené zvěří na budově či bytu, případně zkrat elektromotoru nebo pojištění elektroniky. V současnosti je jednoduché takové majetkové pojištění sjednat online pouze na základě velikosti plochy nemovitosti v m². V životě vás však nepotkají jen problémy s majetkem.

pojištění odpovědnosti za škodu

Nezapomeňte ani na pojištění odpovědnosti

Je vhodné v rámci pojištění majetku uzavřít i pojištění odpovědnosti za škodu, kterou způsobíte vy. Pojistka může mít celosvětovou platnost, a vy jste tak chráněni během dovolené nebo pobytu v zahraničí. Současně je spolu s vámi chráněná celá rodina na všechny škody způsobené v životě běžnou činností, ať už jde o rozbité sousedovo okno při hře nebo nechtěně shozenou vázu v obchodě.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *