Rozumíte financím?

Ušetřete na povinném ručení a havarijním pojištění

Pořídili jste si nové auto a už se strašně těšíte, až v něm budete moci jezdit do práce, na výlety, na nákupy apod.? Předtím, než však budete moci vyjet na místní komunikace, nesmíte zapomenout na jednu věc. Tím je sjednání zákonem daného pojištění vozidel. Nikdo totiž nesmí využívat automobil, který není pojištěn. Povinné ručení patří ke každému motorovému vozidlu, a to i v případě, že jen stojí na pozemní komunikaci.

Asi je všem jasné, co je povinné ručení, ale možná třeba někteří z vás neví, k čemu vlastně slouží. Odpověď je jednoduchá. Jedná se o pojištění odpovědnosti za škody na majetku, zdraví, i ušlý zisk, které případně způsobíte provozem svého motorového vozidla. Jestliže tedy vy způsobíte dopravní nehodu, z povinného ručení budou poškozenému kryty škody, které nehodou vznikly. Je tedy jasné, že pokud byste si neplatili povinné ručení a došlo by k nehodě, s největší pravděpodobností byste se vůbec nedoplatili, neboť byste museli uhradit škody z vlastních zdrojů. Škody, které způsobíte sami sobě pak můžete uhradit v rámci havarijního pojištění. Havarijní pojištění tedy taktéž není vůbec špatné sjednat, protože v případě, že bude vaše auto na odpis a vy se bez automobilu neobejdete, budete si moci koupit nějaké nové právě z financí z havarijního pojištění.

Jestliže se ptáte, zda je možné na povinném ručení a havarijním pojištění ušetřit, pak je tomu přesně tak. Na internetu existuje několik online srovnávačů. Srovnání povinného ručení a havarijního pojištění vám může ušetřit ne malé peníze. Protože ne všichni poskytovatelé pojišťovacích služeb, týkající se automobilů, nabízí naprosto stejné ceny. Ceník povinného ručení, stejně tak jako havarijního pojištění, bude s jistotou všude odlišný. Srovnání těchto pojištění vám umožní zjistit, kde si svůj vůz můžete pojistit nejlevněji.

Doporučujeme navštívit web ePojisteni.cz. Na této stránce si můžete porovnat zmíněné produkty. K dispozici vám bude tzv. online kalkulačka. Do připraveného formuláře stačí zadat parametry o vašem voze a o majiteli automobilu a kliknout na odeslat. Za pár sekund vám kalkulačka nabídne tabulku se seznamem různých pojišťoven a jejich cenami. Součástí je samozřejmě nejlevnější nabídka, která je vám ušitá na míru. Jestliže vás nová výhodnější nabídka osloví, lze skrze portál požádat o změnu poskytovatele, jak povinného ručení, tak havarijního pojištění, aniž byste museli někam docházet na pobočku. Je však jen na vás, zda tak učiníte, či nikoli. Ale určitě každého z vás potěší, když bude moci ušetřit nějakou tu korunu.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *