Rozumíte financím?

Vhodné konferenční prostory jsou základ úspěšné konference

Ať už plánujete firemní či soukromou akci, určitě víte, kolik příprav a času si taková organizace vyžaduje. Pro začátek potřebujete plán a vhodné prostory. Možná byste se divili, jak právě konferenční prostory dokážou ovlivnit pozvané účastníky. Ať už má vaše akce za cíl získat nové zákazníky nebo proškolit současné pracovníky, či jde o nějaký seminář, dejte si při výběru konferenčních prostor opravdu záležet. 

Začněte akci plánovat s dostatečným předstihem

Cíl většiny pořádaných akcí je v oslovení cílové skupiny účastníků. Předem byste si proto měli rozvrhnout přibližný počet očekávaných lidí a zohlednit jej při výběru prostor. Nikdy se nesmí stát, že by pro některé účastníky nebylo místo k sezení. Nepůsobí to profesionálně a účastníci získají pocit, že vám nezáleží na jejich pohodlí. Pokud očekáváte velké množství lidí a nejste si jisti počtem, raději si pronajměte konferenční sál. Je lepší mít několik míst prázdných, než nemít kam posluchače usadit.

konferenční sál

Prostory pro konferenci mají být útulné a praktické

Dostatek prostoru je jen prvním krokem ke správnému výběru. Místa na sezení by měla být pohodlná, aby na nich posluchači během akce netrpěli. Mnohem lépe působí moderně zařízené konferenční prostory v Praze, protože se lidé na takovém místě budou cítit víc komfortně. Zároveň by měly být dostatečně technicky vybavené pro případ, že budete chtít část své přednášky zachytit graficky. Promítací plátno je při konferencích nezbytné. Dbejte také na úpravu kabelů, které k technice povedou, aby lidem při pohybu po prostorách nepřekážely. Dobře vyvětraná místnost také mnohé ovlivnit a občerstvení by mělo být samozřejmostí. Tipy, jak zvládnou samotnou prezentaci, najdete zde.

konferenční prostory v Praze

Nenechejte účastníky o hladu a žízni!

Dalším důležitým aspektem pro pořádání akcí je občerstvení, které by mělo být nabízeno účastníkům v lehké formě o přestávce a v podobě kompletního cateringu na závěr akce. Posluchači by rozhodně neměli trpět během konference žízní, takže dbejte na jejich pitný režim a pocit komfortu můžete zvýšit i poskytnutím kávy nebo jiného teplého nápoje. Součástí služeb, které hotel Praha Belvedere nabízí je i již zmíněný catering, který se většinou nabízí formou rautu. Pokud se o své posluchače budete během akce i po ní dobře starat, získáte jejich plnou pozornost i důvěru a o to při pořádání konference jde především.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *