Rozumíte financím?

Proč neustále stěžování ničí váš byznys i život

Franšíza Extéria Market zlákala nejednoho člověka. A nelze se tomu divit. Vždyť je to taková vstupenka do už rozjetého vlaku, která s sebou nese nižší riziko neúspěchu a naopak vysoké riziko úspěchu na poli byznysu. Ať už vás zlákala tato podnikatelská příležitost nebo jste dali přednost jiné franšíze či dokonce svému vlastnímu nápadu, hlavně do podnikání nepřidávejte stížnosti. Ty totiž jistým způsobem ničí nejen vás, ale také váš život.

podnikatelská příležitost

Utvrzujeme si negativitu ve své mysli

Neustále stěžování je jen a pouze o tom, že si ve své hlavě utvrzujeme neustálou negativitu. Mysl přijímá to, co jí jsme ochotni dávat a co jí vlastně dáváme. Pokud si budeme neustále stěžovat, budeme si do svého života přitahovat jen a pouze negativní věci. Ostatně to potvrzují i mnozí úspěšní, kteří jsou toho názoru, že jsme tím, na co myslíme, protože to, na co myslíme, si přitahujeme do života.

Je zapotřebí si uvědomit, že pozitivní myšlení je pouze naší zodpovědností. A pokud si do mysli vstřebáme stížnosti, nemůžeme očekávat, že ani pobočka nejlépe rozjetého franšízového konceptu uspěje.

Pozitiva jdou stranou

Bohužel máme v povaze soustřeďovat se na to, co nám nevyšlo, co se nám nepovedlo. A to je velká škoda, protože tím pádem zapomínáme na ta pozitiva, kterých často bylo víc než dost.

A takzvaně bilancovat máme tendenci až na konci roku, kdy se otáčíme za svým životem a zhodnocujeme si špatné a dobré kroky. Bilancovat se však vyplatí daleko dříve, už v průběhu roku, čímž anulujeme věčné stížnosti, které nám v hlavě kolují.

Odhánění lidí od sebe samotného

Stejně jako v osobním životě, i ve světě podnikání je důležité, abyste si některé lidi drželi blízko u sebe. Bohužel tím, že si neustále stěžujeme, je od sebe odrazujeme. A mnohdy tím odradíme i obchodní partnery.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *