Rozumíte financím?

ERP: Ostatní už ho mají. Proč zůstáváte pozadu?

Jistě jste o něm leccos četli. Snad i to, že je většinou ku prospěchu podnikání. Tak proč se implementaci stále bráníte? Podnikový informační systém neboli ERP je dalším logickým krokem pro většinu firem, které se chtějí přehoupnout na další úroveň. Ale v čem konkrétně vám může pomoci, a jak byste si měli počínat při výběru? Odpovědi najdete v následujících řádcích.

Raději jeden, ale pořádný

Některé firmy využívají různé aplikace pro jednotlivé agendy. Popravdě jde většinou o nešťastné řešení, neboť software zpravidla není vzájemně kompatibilní. Vznikají problémy s předáváním informací, a ve finále je práce komplikovanější, namísto toho, aby byla jednodušší.

Pokud nyní potřebujete pouze ekonomický program, zvolte software, který lze postupem času rozšířit. V případě firemního informačního systému pak sáhněte po komplexní aplikaci pokrývající potřeby všech agend.

ekonomický program

Jaký je reálný přínos?

Proč jsou informační systémy tak protěžovány? Nešlo by to i bez nich? Sofistikovaný software vám umožní zautomatizovat a standardizovat procesy, eliminovat nestandardní řešení a nastolit ve firmě situaci, kdy bude možné zastoupit jednotlivé pracovníky. S ERP lze delegovat pravomoci, vyvozovat osobní zodpovědnost za provedené akce a mimo jiné i tvořit důležité reporty z evidovaných dat.

Pro jaký systém se rozhodnout?

Vybrat si správný podnikový informační systém není snadné. Jako nejdražší se jeví aplikace naprogramované na míru. Cenově výhodnější, avšak pro potřeby většiny menších i středně velkých firem naprosto dostačující, je ERP systém RIS od českých vývojářů ze Saul IS. Modulové řešení nabízí spoustu pokročilých funkcí, snadnou implementaci a velmi intuitivní rozhraní.

O kvalitách českého podnikového systému se dočtete na www.saul.cz, kde najdete veškeré informace o jednotlivých verzích.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *