Rozumíte financím?

Investiční skupina Davida Rusňáka se soustředí na rozvoj 5G sítí

Na začátku roku 2019 byl uskutečněn byznys mezi investiční skupinou DRFG a společností Nordic Telecom, kdy investiční skupina Davida Rusňáka nadobro prodala svůj zbývající podíl ve společnosti Libli. Ten představoval celou polovinu. Nastartování od prodeje sice předcházelo jen několik měsíců, ale obchod byl stále výdělečný. Ondřej Surka, který v DRFG zodpovídá za akvizici nových společností poznamenává, že obchod současně poskytl DRFG i cenné zkušenosti do budoucna.

DRFG

Myšlenka nového telefonního operátora vznikla už v roce 2017. V té době se investiční skupina Davida Rusňáka spojila se společností Suntel Group. Zakladatel společnosti Roman Řezníček viděl potenciál v konsolidaci trhu internetových providerů. Ti tehdy představovali zhruba polovinu trhu regionálních poskytovatelů internetových služeb. Souhrnně byl podíl lokálních hráčů na českém internetovém trhu v komparaci se sousedními státy nezvykle výrazný. To také parciálně platí dodnes.

Nejen investice a dluhopisy, ale také sítě páté generace

Jak Roman Řezníček předjímal, posloupnost pořízení menšího lokálního poskytovatele a následující pozvolné pojímání menších konkurenčních firem se ukázala jako správná. V té době byl ve srovnání se situací v České republice trh lokálních poskytovatelů v Evropské unii přibližně pětinový. Značka, pod kterou se slučovali menší provideři zakoupení DRFG rostla. Dostala se tak na devadesát tisíc klientů za dva roky. Libli se tak dnes může pyšnit pátým místem mezi největšími internetovými providery v ČR.

Společnost Nordic Telecom zakoupila Libli s cílem stát se čtvrtým největším tuzemským operátorem. Po prodeji tohoto internetového operátora začala DRFG koncentrovat své síly na výstavbu 5G sítí. 

Pro TELCO divizi představují mobilní sítě páté generace celoevropskou šanci. Ondřej Surka současně předpokládá, že tento typ sítí má dispozice změnit základy činnosti celé společnosti. DRFG Davida Rusňáka chce být na tyto změny důkladně přichystaná. Moderní 5G sítě jsou tedy nepochybně jednou z oblastí, kde vidí DRFG velký potenciál do budoucna.

Autor: Michal Pecka

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *