Rozumíte financím?

Kybernetická bezpečnost a školení v této oblasti

Když se řekne kybernetický prostor, většina lidí si představí něco z Matrixu či jiného obdobně laděného sci-fi filmu. Nejedná se však o nic, co by pocházelo z budoucnosti, nebo to alespoň bylo nedostupné pro běžného člověka.

školení kybernetické bezpečnosti

Kyberprostorem je kupříkladu internet, kde se denně nacházejí miliardy lidí. A nejen lidí, ale i firem. A ty jsou kvůli tomu často v ohrožení.

Na kybernetickou bezpečnost není radno zapomínat

Internet je úžasným místem, ve kterém se můžete pohybovat bez přerušení i dlouhá léta a nikdy ani zdaleka neprozkoumáte všechny jeho možnosti. Jednak je to dáno tím, že je dnes už skutečně gigantický, jednak jeho neustálým rozšiřováním se. Stále vznikají nové a nové stránky.

V kyberprostoru se tak nachází prakticky každý, což však znamená i mnoho potenciálních rizik. Nejen jednotliví uživatelé, ale také celé společnosti mohou být napadeni různými škodlivými programy, případně dokonce na ně může být spáchán hackerský útok.

Aby k tomu nedocházelo, respektive bylo možné na takovýto útok adekvátně odpovědět, je potřeba, aby kybernetická bezpečnost byla na vysoké úrovni.

Vhodné penetrační testy

Normální běžný uživatel toho dosáhne třeba používáním lepších antivirových programů a snahou nestahovat nic potenciálně škodlivého. U firem je to však trochu složitější.

Ty totiž mají většinu svých počítačů v jedné síti a obvykle nabourání se do jednoho znamená proniknutí všude. Mnohdy tomu nezabrání ani sáhodlouhá hesla. Proto je vhodné nechat si od profesionální firmy udělat sadu speciálních testů, co mají za úkol objevit případné díry v systému. Ty se pak následně vhodným způsobem zalátají. Penetrační testy jsou nezastupitelné.

Školení kybernetické bezpečnosti zaměstnanců je důležité

Obdobně důležité, jako výše zmíněné kroky, je i školení kybernetické bezpečnosti. Tím by si měli projít všichni relevantní zaměstnanci, hlavně nejvyšší manažeři. Nejedná se o žádnou formalitu, ale o jeden z nejefektivnějších způsobů ochrany.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *