Rozumíte financím?

Vyplatí se kupovat ve Zlíně nemovitost na pronájem?

Ubytování ve Zlíně

Průmyslově-podnikatelské centrum střední Moravy – tak by se dalo snadno definovat město Zlín. Stojí za ním silná historie, kterou významně podpořil Baťa a jeho výroba obuvi. Ostatně dodnes ve Zlíně naleznete muzeum i takzvané Baťovské domky, kde žili pracovníci a celkově má toto město neuvěřitelnou energii. Ta proudí nejen z již zmiňované historie, ale především z aktuálních projektů a slibné budoucnosti města.

Univerzitní město a ubytování

Kdo ve Zlíně studoval nebo studuje, zajisté potvrdí, že Zlín nabízí nádherné a prostorné byty v kopcích s výhledem do okolí i přímo v samotném centru města. Ubytování ve Zlíně je cenově dostupné především pro studenty ve skupinkách, proto je otázkou, zda by se nevyplatilo investovat finance do nákupu nemovitosti a poskytnout pronájem zejména mladým studentům. Avšak ani to není jediná cílová skupina, ubytování ke krátkodobému i dlouhodobému pronájmu mohou hledat také dělníci nebo podnikatelé s obchodními zájmy na Moravě.

Kdo nechce bydlet, jak se říká, na privátu, může si prohlédnout dostupné penziony Zlín. Tento typ ubytování je ve Zlíně oblíbený a cenově dostupný i při víkendové rezervaci. Penziony jsou rozmístěny po celém Zlíně i v těsně přilehlých vesničkách a nabízí dostupné ubytování s pohodlnou postelí a teplou snídaní. Nečekejte ovšem luxus jako v pětihvězdičkovém hotelu, v penzionu jsou vybaveni tichými pokoji s vlastním sociálním zařízením a někdy třeba restaurací s vyhlášenými moravskými pokrmy.

Koupit byt? Nebo penzion?

Této otázce by měl předcházet jasně daný finanční rozpočet. Zvláště pokud nejste přímo  ze Zlína a okolí, znamená to pro vás o bytovou jednotku určenou k pronájmu pečovat, kontrolovat ji nebo najít někoho schopného a solidního, kdo bude správce bytu dělat za vás. Je-li váš rozpočet velkorysý, vyplatí se prohlédnout si aktuální nabídku penzionů k prodeji či pronájmu a věnovat se pohostinství. V každém případě je Zlín jako univerzitní město s velkou budoucností skvělou trefou do černého.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *