Rozumíte financím?

Americká hypotéka a její výhody

Slyšeli jste už o americké hypotéce? Víte, jaké jsou její výhody? Americká hypotéka je hypoteční úvěr, který má stejné vlastnosti jako klasická hypotéka s tím rozdílem, že je neúčelová. Nemusíte tedy peníze využít pouze na stavbu nemovitosti, nebo na její rekonstrukci. V dnešním článku se na americkou hypotéku podíváme podrobněji.

Americká hypotéka je označení hypotečního úvěru, přičemž tento úvěr není účelově vázán. Jedná se tedy o neúčelovou hypotéku, která je zajištěna zástavním právem k nemovitosti. Peníze, které vám bankovní či nebankovní instituce v rámci tohoto úvěru poskytne, můžete využít prakticky na cokoliv – koupit si automobil, luxusní dovolenou, nebo z části peněz zrekonstruovat nemovitost a část peněz využít na něco jiného. Je to pouze na vás, protože bance nic nepředkládáte.

Americká hypotéka, jak už samotný název napovídá, k nám přišla z USA, kde se tento typ úvěru nazývá Home equity loan.

Výhody americké hypotéky

Hlavní výhodou americké hypotéky je, že peníze, které vám budou půjčené, můžete využít k jakémukoliv účelu. Z peněz můžete financovat výstavbu či rekonstrukci nemovitostí, aniž byste dokládali bance faktury. Také vám americká hypotéka poslouží v případě, že si budete chtít koupit auto, pneu, dovolenou, nebo domácí spotřebiče. I výuka jazyků je finančně náročná a peníze můžete využít k těmto účelům. Možností je spousta.

  • Nedokládáte účel použití peněz.
  • Výhodné měsíční splátky s rozložením až na 20 let.
  • Nemovitost můžete s americkou hypotékou prodat.

Tři výše uvedené body jsou však závislé na konkrétních bankách, které americkou hypotéku poskytují. Některé banky mají jinou dobu splatnosti a podobně. Musíte si informace ověřit přímo u dané banky.

Výše americké hypotéky

Banky svým klientům nabízí finanční obnos ve výši minimálně 100 000 Kč. Maximální výše je pak stanovena výší LTV, což je zástavní hodnota nemovitosti. Některé banky nabízí LTV 80, což znamená, že můžete získat až 80 % z hodnoty zastavené nemovitosti. Hodnotu nemovitosti, kterou zastavujete, stanovuje smluvní odhadce konkrétní banky.

V současné době banky poskytují americkou hypotéku s LTV 75. Můžete si tedy půjčit až 75 % z hodnoty zastavované nemovitosti.

Úroková sazba

Zajímat vás bude také úroková sazba, což je procentuální vyjádření navýšení vypůjčené částky za určité časové období. U americké hypotéky se uvádí úroková sazba roční neboli per annum (p.a.). Americká hypotéka si účtuje úrokovou sazbu zpravidla vyšší než je u účelového hypotečního úvěru. S tím ale musíte počítat. Využijte hypotéku na rekonstrukci kuchyně, ale také na koupi nového auta.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *