Rozumíte financím?

Chyby, kterých se dopouštíme při sjednávání půjčky

Jak velká je finanční rezerva? To je otázka, kterou si lidé pokládají, když se jim do života dostanou výjimečné události, které je třeba uhradit. Může to být oprava automobilu nebo touha jet na dovolenou, v takových chvílích jsme ochotni do keramického prasátka sáhnout. Jenže mnohdy se zklamáním zjistíme, že ani naše finanční zásoba není dostačující, že zkrátka není dostatečně velká, jak bychom si představovali. A tak tedy se smutkem zjišťujeme, že si musíme půjčit, pokud chceme jet na dovolenou nebo pokud chceme uhradit opravu vozidla, které k našemu každodennímu životu potřebujeme.

Jenže půjček je ve světě financí mnoho. Máme tu online půjčky, máme tu krátkodobé půjčky nebo SMS půjčky či půjčky bez doložení příjmů. Nejatraktivnější jsou hlavně rychlé půjčky online pro svou jednoduchost a rychlost (takovou půjčkou je třeba Razdva půjčka), ovšem i v případě zřizování takové půjčky se můžeme dopustit mnoha chyb. Víte, jakých chyb se můžeme při zřizování půjčky dopustit?

Nezjistíme si výši úroků

Mnozí lidé potřebují peníze tak rychle, že si ani nic nezjistí o případných úrocích. Lidé zkrátka chtějí mít peníze hned, když je potřebují, chtějí se dostat z průšvihu co nejrychleji, ale neuvědomují si, že je třeba ke sjednávání půjčky přistupovat s chladnou hlavou a že je třeba se informovat o všem podstatném.

Úroky jsou rozhodně podstatné, jejich výši je třeba si zjistit dříve, než dojde k podpisu smlouvy.

Nečteme si smluvní podmínky

Přeskočit smluvní podmínky, to je největší chyba, které se můžeme dopustit při sjednávání úvěrů a zároveň, která nás může dostat do pekelné situace. Je důležité číst si podmínky, zejména to, co je psáno malým písmem. Jen tak se můžeme vyvarovat budoucím nesrovnalostem nebo problémům, které mohou nastat. Jak jsme zmínili, hlavně to, co je psané malým písmem, nesmíme přehlédnout.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *