Rozumíte financím?

Franšízové podnikání je hitem. Proč lidi tak láká?

Rádi byste podnikali v nějakém perspektivním oboru, ale nevíte přesně jak na to? Franšízové podnikání pro vás může být řešení. Využijete podporu značky, která má již vybudované jméno a postavení na trhu.

podnikatelská příležitost

Franchising funguje na principu opakování již ověřeného podnikatelského modelu. Mateřská firma vám poskytne kompletní návod, jak podnikat. Budete tak mít náskok oproti konkurenci. Čím více franšízantů (poboček) je v dané zemi, tím lepší je pozice značky na trhu. No není to obrovská podnikatelská příležitost? Tu vám nabízí třeba firma Extéria Market.

Jak se stát franšízantem

Prvním krokem je koupě franšízy v daném regionu. Díky tomu pro vás bude daleko jednodušší uvést podnikání do chodu a budete úspěšnější vůči konkurenci. Zákazníci totiž už vaši značku budou znát a důvěřovat jí. Dost možná už ji používali v jiném regionu. Povědomí a známost značky je pro podnikání velké plus.

Franšíza vám poskytne know-how 

Získáte kompletní návod, jak podnikat v daném oboru. Díky tomu se můžete vyvarovat počátečních podnikatelských chyb. Budete mít k dispozici veškeré provozní dokumenty, marketingové materiály pro vedení franšízové pobočky a podporu při propagaci produktu. Ve franšízingu je vše dopředu konzultováno a průběžně kontrolováno. Můžete se navíc poradit a inspirovat v dalších regionálních franšízách vaší značky, které jsou již delší dobu na trhu. 

Díky propracovanému systému máte náskok před konkurencí

Propracovaný marketing, image a značka vám poskytne výhodu při rozjezdu podnikání. Nově vzniklá franšíza má k dispozici zajištěnou logistiku zboží a otevřený nákupní kanále. V dnešní době, kdy je trh přesycen službami a zbožím všeho druhu, je mnoho obchodníků nuceno snižovat ceny. Franšíza vám díky ověřenému modelu a postupům v konkurenčním boji pomůže.   

Franchising má na českém trhu stále velký potenciál 

V současné době působí v Česku kolem 250 franšízových značek. Franšízovou licenci lze koupit v téměř v každém oboru. Vede mezi nimi ten nejznámější typ franšízy – rychlé občerstvení.

Podnikání formou prodeje licence má na českém trhu stále ještě nevyužitý potenciál. Kromě již zmíněných výhod se spolupodílíte na úspěchu značky a rizikovost je nižší než u běžného podnikání.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *