Rozumíte financím?

I vloni hasiči zasahovali u požárů způsobených adventními věnci

Máte doma na stole stále ještě adventní věnec? Pak pravděpodobně nejste jediní. Firma Extéria, o které se na internetu dočtete v mnoha referencích a recenzích, však upozorňuje na to, abyste byli stále ještě opatrní při zapalování svíček na adventním věnci. Nechcete se přece přidat k domácnostem, v nichž museli hasiči zasahovat u požárů, za něž mohli právě svíčky na adventním věnci, které byly například špatně přilepené na stojan nebo které nechtíc shodil domácí mazlíček volně se pohybující po domácnosti. 

Každým rokem v období vánočních svátků dojde k několika požárům, za nimiž stojí právě adventní věnce. Mnozí lidé si neuvědomují, že musí být opravdu velice opatrní, vždyť v období na konci roku se v pokojích najde více hořlavých materiálů, k nimž patří například chvojí nebo jehličí. Abyste byli pro příště poučeni nebo aby nyní ještě nedošlo k požáru, prozraďme si pár pravidel či rad, které doporučují hasiči. 

Co je dobré dodržovat?

Aby nedošlo k požáru, je dobré dodržovat několik pravidel. Jakých?

  • Vždycky vybírejte správně svíčky na věnec, který bude zdobit několik týdnů váš stůl. Klasické svíčky, které jsou určené do svícnů, nejsou pro typickou vánoční dekoraci vhodné, jelikož brzy prohoří a můžou věnec nebo jeho okolí snadno zapálit. 
  • Vždycky umísťuje svíčku na stabilní podložku. Neměla by být umístěna na nestabilním místě, není možné ji také umístit kamkoli a na cokoli. Svíčka musí na nehořlavé podložce být pevně připevněna, aby nedošlo k přímému kontaktu hořící svíčky s podkladem. 
  • Vždycky umístěte svíčky v dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů. Nearanžujte kolem svíček hořlavé chvojí ani jehličí či nic podobného. 

Svíčka rovná se otevřený oheň

Hasiči také v souvislosti s množstvím požárů, jež vypukli během vánočních svátků nebo v období po Vánocích, upozorňují na to, že svíčka rovná se otevřený oheň, tak k tomu musí lidé také přistupovat, aby předcházeli požáru, jež může leccos zničit.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *