Rozumíte financím?

Půjčka na vánoční dárky není past, když…

Prostě se to stalo. Během roku jste často měli vyšší výdaje, na které padla finanční rezerva. Jenže teď před Vánocemi je to problém, který mrzí nejen vás, ale zklame i vaše známé. Zejména v dětských očích není nic horšího, než když pod stromečkem nenajdou vytoužený dárek. Chybějící peníze snadno získáte z nebankovní půjčky. Naučte se půjčit si dobře.

Musíte posoudit vlastní situaci

Protože je nebankovní půjčka většinou vyřízena do několika minut a její vyřízení nevede přes složité prověřování příjmů, bere si jí stále více lidí. Mnozí podlehnou lákadlu, že si mohou vzít úvěr třeba i na 20 000 Kč. Jenže – právě zbrklé jednání je cestou, jak se dostat do ještě větších problémů. Nikdy si nepůjčujte, aniž byste posoudili vlastní finanční situaci. Spočítejte si příjmy a odečtěte od nich vaše celkové měsíční výdaje.

půjčky před výplatou

Rozdíl je částka, kterou můžete „obětovat“ na splátku nebankovní půjčky před výplatou. Toto nepodceňte, protože za každý den prodlení rychle naskakují penále a z několika půjčených tisíc se může velmi rychle stát vysoká suma.

Vyberte si správného poskytovatele 

Aby vás nebankovní půjčka dobře posloužila, musíte si vybrat vhodného poskytovatele. Zajímejte se o to, zda má požádáno o licenci od ČNB. Tuto povinnost mají všichni, kdo chtějí poskytovat nebankovní úvěry. Společnosti musely o vydání licence požádat do 1. 3. 2017. Povinnost pro ně vyplývá z novely zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní v tomto článku).

nebankovní půjčka

Jako jedna z prvních to udělala společnost Via SMS s.r.o., která poskytuje i půjčky zdarma – každý nový žadatel si snadno půjčí až 8000 Kč na 30 dní. Známkou serióznosti poskytovatele je i členství v Asociaci poskytovatelů nebankovních úvěrů (APNÚ). Sdružení se mimo jiné zavazuje k tomu, že bude každému klientovi poskytovat maximum informací a vždy ho seznámí se všemi poplatky, které se k půjčce vážou.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *