Rozumíte financím?

Trend SMS půjček

V posledních letech nás zavalily trendy v oblasti poskytování půjček. Nyní už nemusíme spoléhat na bankovní instituce, které vám k půjčce mohou i zavřít dveře a v případě rychlé půjčky je nelze ani zvažovat.  Naopak více a více lidí v případě finanční nouze nebo krátkodobé půjčky upřednostňuje rychlé nefinanční instituce, kde vám půjčí soukromníci (tj. případ P2P půjček) nebo posledním trendem jsou tzv. SMS půjčky. Co jsou, jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody a jak v jejich nabídce vybrat tu nejlepší? Poradíme vám, jak se v nabídce zorientovat a nenaletět podvodníkům.

SMS půjčky

SMS půjčky přišli na český trh z Finska v roce 2005. Půjčky přes SMS lze shrnout následujícími charakteristikami:

  • Rychlé vyřízení žádosti a převod prostředků do několika dnů
  • Malá částka peněz (do 20 000 Kč)
  • Flexibilní, ale krátká doba splatnosti
  • Vyšší RPSN, které je částečně dáno krátkou dobou splatnosti
  • Vyřízení žádosti je online, nebo po telefonu
  • Možnost asistence při vyřizování žádosti

Pro koho jsou SMS půjčky určeny?

Rychlá půjčka je řešením v případě nečekaného finančního výpadku, typicky před výplatou. Tím mohou býti například zaměstnanci, ve zkušební době, rodiče na mateřské dovolené nebo seniory. Díky tomu, že poskytovatelé nekontrolují registry dlužníků, rychlou půjčku může dostat prakticky každá osoba.

Značnou nevýhodou je vyšší úroková sazba, která je vyšší. V žádném případě by se tedy nemělo stát, že se člověk rozhodně pomocí rychlých půjček refinancovat své dluhy nebo ji využít na postradatelné věci a výdaje. SMS půjčky byste měli využít, jak už bylo zmíněno, jen v situaci, kdy neodkladně potřebujete menší obnos velmi rychle – je vcelku běžné, že peníze můžete mít na účtu během několika minut. Nenechte se zmást nabídkami rychlých půjček bez úroku. Namísto toho se platí jednorázový poplatek, na kterém zaplatíte stejně, co na úrocích.

I když jsou SMS půjčky zpravidla transparentnější než banky, neměli byste opomenout důkladně si přečíst podmínky, abyste nenaletěli jedné z mnoha falešných společností, které se na internetu prezentují.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *