Rozumíte financím?

Vyplatí se konsolidace půjček?

Dostali jste se do finančních problémů? Museli jste si půjčit peníze? Ale splácíte dvě, nebo i více půjček? Pak by vás měla zajímat konsolidace půjček neboli konsolidace úvěrů. Tato služba se vám bude hodit v případě, že jste si sjednali několik úvěrů a nyní nestíháte splácet. V dnešním článku se podíváme, proč a zda se konsolidace vyplatí.

Spousta lidí, která se dostane do finanční tísně, žádá o pomoc místo banky pochybné nebankovní společnosti. A to je chyba. Pokud si nevyberete solidní nebankovní společnost, ale obrátíte se na prvního poskytovatele, který nabízí své služby na letáčcích na nádraží, pak se vám mohou půjčky značně prodražit, bude vám hrozit exekuce, v horším případě i osobní bankrot.

Konsolidace půjček je v podstatě sjednocení všech vašich půjček do jednoho úvěru. Snížíte si tak měsíční splátky a zajistíte si přehled v tom, co vůbec platíte. Navíc se vám nabídne nižší míra úročení.

Kdy byste měli přemýšlet o konsolidaci půjček?

Jestliže měsíčně splácíte tolik, že nemůžete ze zbylých peněz pokrýt základní lidské potřeby a náklady, pak byste měli využít konsolidace půjček. Hypoteční banky nabízí tuto možnost klientům v tísni. Nejste-li schopni pokrýt náklady na jídlo, pití, léky a hygienu, pak se co nejdříve obraťte na kvalitního finančního poradce, který vám stanoví, co dál. A prvním krokem bude právě konsolidace.

Dále by měli konsolidace půjček využít klienti, kteří si myslí, že díky konsolidaci budou platit méně, než doposud. Tento případ není příliš častý, ale k tomu například webová stránka Finance.cz nabízí kalkulačku, která vám zjistí, zda na konsolidaci ušetříte.

Půjčky nabízí také spousta institucí. Jedná se opět o účelovou půjčku, u které si čtěte také úvěrovou smlouvu a všechny podmínky, které musíte splňovat.

Poslední variantou je skupina lidí, která chce snížit měsíční splátky. Právě z tohoto důvodu často lidé konsolidace využívají. Budou platit méně a déle.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *