Rozumíte financím?

Půjčka na studium – vyplatí se?

Někdy je studium finančně náročné. Potřebujete si platit nájem, školné, učebnice, dojíždění, notebook a mnoho dalších. Studenti mají spoustu výdajů, a to nemluvě o výdajích na svůj soukromý život. Ne každého mohou ale ve studiu podpořit rodiče a brigády často nedostačují. V takovém případě jsou zde studentské půjčky. V dnešním článku se podíváme na půjčky tří největších bank u nás.

Komerční banka

Komerční banka Komerční banka nabízí studentům kreditní kartu. Jedná se o zvýhodněnou kreditní kartu, kterou si mohou sjednat studenti vysoké školy a vyšší odborné školy. Důležité je, aby měl student více než 18 let a vlastnil studentské konto G2 v Komerční bance.  Tato půjčka je neúčelová a můžete si z kreditní karty vybrat až 20 000 Kč. Výše částky se však odvíjí od stupně studia:

  • studenti SŠ starší 18 let – 5 000 Kč
  • studenti 1. ročníku VOŠ či VŠ – 10 000 Kč
  • studenti 2. a vyššího ročníku VOŠ a VŠ – 20 000 Kč

ČTĚTE TAKÉ: Proč používat srovnání půjček?

Komerční banka nabízí také úvěr Gaudeamus, který je určen pro studenty. Úvěr Gaudeamus může získat každý občan České republiky, který je studentem vysoké školy, vyšší odborné školy, nebo střední školy v České republice či v zahraničí. Úvěr je využitelný pouze pro osobní a nepodnikatelské potřeby. Půjčit si můžete od 20 000 Kč do 600 000 Kč.

Česká spořitelna

Česká spořitelna studentům nabízí kontokorent k osobnímu účtu ČS Student. Tento kontokorent je určený studentům řádného denního studia středních škol, vyšších odborných škol a vysokých škol. Můžete si půjčit až 25 000 Kč, aniž byste prokazovali účel čerpání prostředků.

ČSOB

A ne jeden finanční specialista doporučuje také banku ČSOB. Tato banka vám nabízí kontokorentní úvěr do výše až 20 000 Kč. Velmi oblíbená je také půjčka na cokoliv od ČSOB, která je určena nejen studentům, ale i ostatním fyzickým osobám. Nemusíte uvádět účel použití peněžních prostředků, a tak je použijete i na pneumatiky na své vozidlo. V rámci půjčky na cokoliv si můžete půjčit až 600 000 Kč bez ručitele.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *